NASZE POCZĄTKI

Pomysł na Krajinę Piva urodził się w głowie Michała Olszewskiego na początku 2008 roku. Do współpracy zaprosił odważnego Marcina Markowskiego, z którym razem pracował w supermarkecie Piotr i Paweł.
Wspólnie rozpoczęli działania organizacyjne.

Krajina Piva rozpoczęła działalność w dniu 9 maja 2009 roku (remont lokalu przy Rynku Nowomiejskim 13 rozpoczął się 2 stycznia). Po półtora rocznej trudnej współpracy w właścicielami budynku oraz pół rocznej przerwie w działalności, w dniu 3 maja 2011 roku Krajina Piva odrodziła się w nowym lepszym miejscu, lecz na tym samym Rynku Nowomiejskim (nr 3).

NOWE, LEPSZE MIEJSCE

Wielkie otwarcie w obecnym miejscu, tzn. w „Gospodzie Pod Modrym Fartuchem”, miało miejsce 20 grudnia 2014 roku. W nowe, większym i pod wieloma względami lepszym miejscu.

Na początku zdecydowaliśmy się funkcjonować bez oferty gastronomicznej, jednak z ofertą powiększoną o mocniejsze alkohole oraz wino. Zwiększyliśmy również ofertę piw z beczki, zwiększając ich liczbę z 6 do 12 (obecnie 16). Po kilku miesiącach właściciel Michał wraz z pierwszym Menagerem Krajiny Piva w „Gospodzie Pod Modrym Fartuchem” Michałem Affeltem i zespołem kuchni rozpoczęli pracę nad pierwszym Menu Gastronomicznym. Kuchnia pierwsze swoje danie wydała w dniu…

Gospoda pod Modrym Fartuchem stała się znowu prawdziwą gospodą, legendarną karczmą, w której podkreśla się polską kulturę i tradycję. Nasza tradycyjna kuchnia z nutą nowoczesności cieszy się dużą popularnością i przyciąga rzesze klientów, którzy przy smacznym posiłku mogą poznać świat piw rzemieślniczych, regionalnych i zagranicznych.